Úvod Dlažba nebo palubky? Co vybrat?

Dlažba nebo palubky? Vyberte si co nejlépe!

Ochoz kolem domu z kompozitní terasové dlažby.Dřevěná terasa patří mezi klasiku. Ne vždy je ale klasika tou nejlepší volbou. Proto si pečlivě rozmyslete, jaký materiál zvolíte na pokládku vaší budoucí terasy. Ano, dřevěná podlaha působí velmi luxusně a krásně, ale jak bude vypadat za pár let? Slunce ji vysuší, zešedne a pravděpodobně bude flekatá, výjimkou nejsou ani mastné skvrny.

Dřevěná podlaha také potřebuje speciální údržbu, která je náročná nejen časově, ale také finančně. Již počáteční investice do dřevěné terasy je dost vysoká, a tím to bohužel nekončí. Toto jsou důvody, proč byl vyvinut jedinečný kompozitní materiál - WPC či BET kompozit.

Proč si vybrat dřevoplastovou terasovou dlažbu?

Dřevoplast v sobě kombinuje přírodní dřevo a moderní polymery. Získává tak jedinečné vlastnosti jako je například vysoká odolnost, a přitom si zachovává přirozenou podobu dřeva. Kompozitní terasová dlažba se skládá z 60 - 70 % dřevěné drti a 30 - 40 % polymeru. Tako kombinace činí materiál vysoce odolným vůči teplotním výkyvům. Pohyb po terase je bezpečný i mraze a dešti, protože povrch neabsorbuje vodu. Voda tudíž nemůže vtéct do spár, jako u dřevěných palubek, a nemůže v materiálu způsobit trhliny.

Kvality WPC terasové dlažby vám dokážeme na konkrétním případu

Pořádáte rodinnou oslavu na vaší nové terase. Na oslavu přišly samozřejmě i děti. Povrch WPC terasy je pro ně jako stvořený - je měkký, příjemný teplý. Děti mohou po terase běhat bosé, aniž by nastydly nebo uklouzly. K oslavě patří také grilování. Jak to tak bývá, méně šikovnému hostovi upadne na zem marinované maso. Pro vás to ale nic neznamená, vezmete vlhký hadřík, seberete maso a flek jednoduše utřete. Žádné stopy po mastnotě. Děti se rozhodly, že se půjdou vykoupat do bazénu, náhle je ale zavoláte na jídlo. Celé promočené sedí na terase - bez obav, terasová prkna jsou voděodolná, nehrozí zkroucení či nabobtnání, jako u palubek. A oslava může pokračovat v poklidném duchu, aniž by byla vaše nová dřevoplastová terasa poničena.

Terasovou dlažbu BET kompozit můžete použít nejen na terasy, ale také na balkóny, podlahy, zahradní pěšiny nebo na ochozy kolem bazénů.

Rekapitulace: Srovnání WPC teras a dřevěných teras

Kompozitní terasy

  • Mají hladký příjemný protiskluzový povrch, který neabsorbuje vodu.
  • WPC dlažba je bezúdržbová. Stačí ji pouze opláchnout čistou vodou, smyjete tak všechny nečistoty. Ušetříte za drahé impregnace.
  • Kompozitní terasy jsou stálobarevné. Odolávají vlivům počasí (především UV záření) a teplotním změnám.
  • WPC terasová prkna jsou odolná vůči hnilobám a škůdcům.

Dřevěné terasy

  • Jsou příjemné na dotek, ale je možný výskyt třísek. Také pohlcují vodu a hrozí tak jeho degradace.
  • Vyžadují minimálně 2x ročně moření a natírání. Laky a impregnace jsou nákladné. Bez kvalitního ošetření se zkracuje životnost dřeva.
  • Dřevo postupem let stárne, praská a šedne. Trpí především prudkými změnami teplot.
  • Hrozí reálné napadení dřevokaznou houbou, hmyzem a hlodavci.

Líbí se vám terasová dlažba BET kompozit? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.