Úvod Zahradní chodník z WPC dlaždic

Zahradní chodník z WPC dlaždic - návod na pokládku

Zahradní chodník z wpc dlaždic.K zahradě neodmyslitelně patří také chodníky a cestičky. Pokud máte velkou zahradu, která je rozdělená na užitkovou a okrasnou, potřebujete vytvořit parkovací stání, pergolu a ještě chodníky kolem domu, doporučujeme se již na začátku poradit se zahradním architektem. Společně proberete svoje představy o podobě budoucí zahrady a zvážíte její dispozice. Architekt vám vytvoří návrh harmonické zahrady, kterou si pak posléze sami vybudujete.

Vybíráme vhodný materiál na zahradní chodník

Při výběru materiálu na zahradní chodník musíte zvážit hned několik faktorů - cenu materiálu, jeho praktičnost a samozřejmě jeho vzhled. Na stavbu chodníčků je velmi oblíbené dřevo. To má ale velkou nevýhodu - je velmi namáháno (neustálé působení vlhkosti, déšť, mráz, slunce), a tak je jeho životnost poměrně krátká.

Pokud si ale nechcete krásu dřeva odepřít, je pro vás ideální právě dřevoplast. WPC terasová prkna nebo dlažba je kombinací přírodního materiálu, dřeva, a moderního a velmi odolného polymeru. To dělá z WPC ideální materiál pro použití ve venkovním prostředí. Odolává teplotním změnám a všem nástrahám počasí, je velmi příjemný na dotek a má téměř neomezenou životnost.

Jak vybudovat zahradní chodník z WPC terasových dlaždic

  1. Připravte si rovný pevný povrch očištěný od hrubých nečistot. Pokládku dlaždic začněte v rohu vzdálenějším od domu. Roh založte pomocí zakončovacích lišt
  2. Následně zacvakávejte jednu dlaždici za druhou. Dbejte na to, abyste kolíčky zacvakávali do oček a ne naopak. Ušetříte si tak zbytečné nadzvedávání každé dlaždice.
  3. Pokud narazíte na nerovnost v terénu, úhlovou bruskou vybruste do spodní části dlaždice prohlubeň, do které nerovnost zapadne.
  4. Zakončení pokládky zahradního chodníku můžete provést 2 způsoby. Nejlepší je, když vám u konce vyjde prostor přibližně na šířku jedné dlaždice, poté stačí uříznout jenom očka. Mezi poslední dlaždicí a zdí ponechte asi 5 mm dilatační spáru. Tu překryjete lištou. Jestliže vám na konci pokládky zůstává prostor menší, než šířka dlaždice, uřízněte ji na požadovaný rozměr úhlovou bruskou. Poté opět překryjete zakončovací lištou.

Video návod na pokládku zahradního chodníku:

Máte dotaz ohledně pokládky zahradního chodníku z WPC dlaždic? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.