Úvod Poradíme vám, jak vybrat dlažbu na terasu

Poradíme vám, jak vybrat dlažbu na terasu

WPC materiál je vhodný na venkovní terasy.Terasa by vždy měla doplňovat celkový vzhled domu. Proto je důležité, abyste při výběru materiálu na podlahu respektovali styl vašeho bydlení, mezi které patří také zahrada a okolí domu. Chápeme, že ve výběru krytiny bude hrát velkou roli její cena, ale neřiďte se pouze tímto parametrem. Velmi důležitá je také údržba podlahy.

Z jakých materiálů vybírat:

  • Keramická dlažba - řadí se mezi tradiční materiály, ale na terasu není příliš vhodná. Snadno promrzá a následně praská. Po dešti je také velmi kluzká, i když bude výrobce uvádět, že má jeho keramická dlažba protiskluzový povrch.
  • Betonová dlažba - patří mezi velmi oblíbené materiály používaní na terasy, chodníky, cestičky a podobně. Nejčastěji se setkáváme se zámkovou dlažbou. Výhodou je její jednoduchá pokládka a nízká cena.
  • Dřevěná terasa - krása přírodního dřeva je nezaměnitelná. Dřevěná terasa však vyžaduje vaši pravidelnou péči. Navíc pokud zvolíte terasu z měkkého dřeva, jakým je například modřín, brzo se ošlape. Pokud chcete dřevěnou terasu, doporučujeme exotické dřevo, které je bohužel velmi nákladné.
  • WPC terasová dlažba - moderní materiál, který vás ohromí svými vlastnostmi. Je bezúdržbový, případné nečistoty stačí setřít nevlhčeným hadrem. Díky zámkovému systému je pokládka WPC dlaždic rychlá a jednoduchá.
  • Kamenná dlažba - kámen si zvolí jen opravdu nároční jedinci. Vyniká svou krásou, ale jeho pokládka, kterou musí provádět profesionál, a vysoká cena dělá z kamenné terasy opravdu luxusní záležitost.

Máme vítěze: kompozitní materiály, které v sobě kombinují sílu plastu a krásu dřeva

WPC terasy věrohodně imitují dřevo.Pokud toužíte po dřevěné terase, ale zároveň chcete, aby byla bezúdržbová, jsou pro vás WPC terasová prkna ta pravá. WPC neboli Wood Plastic Composit je kombinací moderních materiálů, polymerů, a tradičního dřeva v poměru 40:60. Díky tomu je WPC materiál velmi odolný vůči teplotním výkyvům, především vůči mrazu. Materiál neabsorbuje vodu, a tak se nemůže stát, že by voda zmrzla a vytvořila v dlaždicích trhliny.

WPC dlažba je tedy maximálně vhodná na kryté i nekryté terasy, balkóny, kolem bazénu, na cestičky v zahradě. Může být vystavena všem vlivům počasí, a přesto se vám odvděčí povrchem, který věrně imituje přírodní dřevo. Dřevoplastové terasy si tedy oblíbíte nejen pro jejich snadnou pokládku a nízkou cenu, ale především pro jejich vlastnosti.

Zajímá vás, jak vybrat dlažbu na terasu? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.